Zaznacz stronę
Spread the love

Wczoraj, czyli w sobotę 23 marca odbyły się konwencje PiS-u i KO. Kiedy tak słuchałem najpierw tej PiS-u, zauważyłem że nie ma w niej czegoś co aż bije z konwencji ich przeciwników politycznych. A mianowicie brak tu zaprogramowanej nienawiści.

Praktycznie co kolejne przemówienie to żelaznym punktem było wspomnienie że PiS jest podły, oszukał, ukradł czy zdradził. A jak tylko władza powróci do nich, tych co jako jedyni wiedzą jak się z niej korzysta! to natychmiast zostaną cofnięte wszelkie zmiany dokonane przez rząd PiS-u, a PiSiory nie wyjdą z więzień nawet po amnestii dla aferałów z karuzel watowskich! To ostatnie w domyśle, ale bardzo prawdopodobne, wnioskując jaki to biznes na karuzelach byłm kręcony dzięki łagodnym rządom Platformy. Ogólny przekaz był taki, PiS jest zły, my jesteśmy super! A co było złego za naszych rządów to tylko dlatego że my szanujemy wolność i swobodę gospodarczą, wolność słowa i takie tam. A PiSiorów pozamykamy!!! Załatwimy wielkie fundusze z UE Schetyna to osobiście gwarantuje! Nawet doprowadzi do zwiększenia ich i to znacznie ponad limit!  Da wszystkim nauczycielom podwyżki i w ogóle będzie super!

Obiecanki cacanki

Jak już się w przeszłości zdążyliśmy przekonać, nikt tyle nie obieca co Platforma i nikt tak nie zawiedzie jak ona i jej koalicjanci. Schetyna wie że to jest jego bój ostatni, w czym go utwierdzają sondaże przedwyborcze. mimo połączenia się w koalicję tak różnych ideowo partii nie wzrosły jej notowania. A nawet jakby powoli zaczynały spadać. Nawet nie jest pewnym czy dotrwają do wyborów parlamentarnych. Chaos programowy też temu nie sprzyja. Nawet nie ma pozytywnego przesłania płynącego z kolejnych konwencji KO.

Praktycznie wszystko krąży wokół zemsty na przeciwniku politycznym, a to nie musi się podobać zwykłym szarym wyborcom. Oni oczekują poprawy i stabilizacji. A to właśnie gwarantuje PiS. Programy 500+ i emerytura + wchodzą w życie i dają nadzieję na lepsze życie dla nich i ich rodzin. Stopniowe odzyskiwania dla narodu Polskiego dywidendy z gospodarki zawłaszczanej przez mafie watowskie nie pozostaje niezauważone. Reforma sądownictwa, choć tak usilnie blokowana przez opozycję, nawet z użyciem KE i TSUE jednak powoli zaczyna przynosić rezultaty. W polityce międzynarodowej też zaczyna być coraz bardziej widoczna zmiana na lepsze. Dzięki temu że w innych krajach UE również zmieniają się preferencje polityczne, zaczynamy zdobywać kolejne przyczółki i sprzymierzeńców. Hasztag #PolskaSecemEuropy staje się wymownym symbolem naszych możliwości na arenie europejskiej. Opozycja widząc to wpada wręcz w spiralę paniki, bo siły neoliberalne słabną, a wraz z tym ich wpływy na politykę europejską. Dlatego nie cofną się przed żadnym podstępem czy fałszywym pomówieniem aby cokolwiek ugrać.

Będą krzyczeć że w Polsce nie ma praworządności, że jest łamana konstytucja i wolności obywatelskie! A jak jest? Przestępcy w białych kołnierzykach idą sznurkiem do więzień, co było raczej nie do pomyślenia gdy PO i PSL rządziły. Nowa KRS zaczyna dyscyplinować sędziów którym władza i bezkarność uderzyły do głowy. A wolności obywatelskie są poszanowane, za to nie ma przyzwolenia na promocję zboczeń LGBT  w szkołach i adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Czyli tak jak być powinno.

Wniosek

Cokolwiek by się nie wydarzyło warto nie być obojętnym i iść na wybory do PE, ponieważ tam jest również budowana nasza przyszłość polityczna i gospodarcza, jak i ta społeczna. Od tego kto będzie rządzić UE zależy bardzo wiele. Pokój, dostatek i nadzieja na dobre życie dla nas i przyszłych pokoleń.


Spread the love