Jaki wpływ mają na Polskę hamulcowe Romaszewskie

 Jaki wpływ mają na Polskę hamulcowe Romaszewskie.

Piszę ten tekst poruszony pytaniem które coraz częściej wysuwa się na plan pierwszy.

W tym tygodniu doszło do bardzo żenującego incydentu na Twitterze. Pani Anita Schelde występująca tam też pod nickiem Kasjopeja została zrugana i oskarżona o bycie agentem Putina.

A zarazem o to samo zostali też oskarżeni także wszyscy ci którzy dążą do skutecznego postawienia tamy niesłusznym oskarżeniom Polaków o antysemityzm. Atak przypuściła Pani Romaszewska Prezes TV Belsat Działaczka w Stowarzyszeniu Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Białoruś, znana dziennikarka i opozycjonistka w czasach komuny Co ją tak bardzo zdenerwowało? Czy to że Kasjopeja ukazuje wszelkie odkryte przypadki, gdzie to Żydzi brali udział w zbrodniach przeciw swoim rodakom w czasie okupacji Hitlerowskiej? Pokazuje również te zbrodnie z ramienia sowieckiego opresora, do których też radośnie przykładali przedstawiciele tej narodowości. I to zapewne okazało się traumą nie do zniesienia dla Romaszewskiej.

Pani Anita wbrew intencjom swej adwersarki, nie może jednak być oskarżona o sprzyjanie Putinowi ani o bycie trollem internetowym. Jest znana z patriotyzmu i rzetelności w poszukiwaniu prawdy historycznej. Może się pochwalić sporym poważaniem i popularnością wśród internautów. Sam ją za to bardzo szanuję i oświadczam że będę wspierał na miarę swych skromnych możliwości. Natomiast co do Pani Romaszewskiej, to definitywnie straciła te resztki szacunku na które mogła kiedyś u mnie liczyć. Bowiem nie będę szanował kogoś kto z uporem maniaka próbuje utrzymać w nas poczucie wstydu za niezawinione zbrodnie, oraz oskarża o zdradę własnych ideałów. Bo tym jest oskarżenie o bycie trollem Putina.

Skutki awantury na twitterze

Przy okazji tej awantury szybko się okazało kto jest rzeczywistym patriotą, a kto tylko za takiego się uważa. Poleciało sporo banów w obie strony. Spora część użytkowników postanowiła zachować neutralność. Ale zdecydowanie większa część postanowiła walczyć z obrażaniem Pani Anity. Co bardzo ciekawe, w obronie Romaszewskiej w większości stanęły środowiska lewicowe oraz związane z jawnie wrogą Polsce propagandą. To bardzo zadziwiające iż mimo tak oczywistego samookreślenia tych grup, obecnie już jawnie skupionych wokół Romaszewskiej, PiS nadal nie reaguje. Czy Partia Jarosława Kaczyńskiego ma zamiar na ołtarzu fałszywego pojednania, położyć zaufanie sporej części swych wyborców?

Tak samo dzieje się w otoczeniu PAD, tam też pojawiła się druga pani Romaszewska… Już dzięki niej mieliśmy czkawkę z reformą sądownictwa. Ona wręcz używa argumentu swego wieku, doświadczenia i swej przeszłości do hamowania #Dobrazmiana . Wręcz staje się uosobieniem złej woli gdy chodzi o głębokie przeobrażenia i odbudowę zaufania do Państwa Polskiego.

http://www.tysol.pl/a12507-Krystyna-Pawlowicz-Zofia-Romaszewska-zrobila-sie-w-Palacu-dziwnie-bojowa-Co-ten-Palac-robi-z-ludzmi-

Jaki wpływ ma na Polskę hamulcowe Romaszewskie?

Czemu tak bardzo dla postronnych oczywista rola hamulcowych, Pań Romaszewskich, nie wzbudza powszechnego alarmu w kierownictwie partii? To się odbije na notowaniach i znów odsunie na nie wiadomo jak długo możliwość zmiany konstytucji. Być może PiS utrzyma swój stan posiadania, ale docinając się od tych młodych środowisk patriotycznych spowoduje też że nie uzyska samodzielnej większości do przeprowadzenia tak ważnej dla nas zmiany.Sekowanie ONR i innych środowisk narodowych pod pozorem wpływów Putina jest marną wymówką. Wręcz sugeruje chęć niszczenia ich tylko za to że są zbyt ambitni jako Polacy. A to już źle świadczy o partii rządzącej.

Znalezione obrazy dla zapytania romaszewska twitter

Że niby podpadają za granicą z powodu oskarżeń o faszyzm, tylko kto ich o to oskarża? Komu tak bardzo przeszkadza ich zaangażowanie w Patriotyczne dzieło odbudowy Dumy z własnego Państwa? Czy to nie lewicowi politycy z Brukseli trąbili o 60 000 faszystów na Marszu Niepodległości? Jak na tym tle teraz wyglądają ci co ustępują takiej argumentacji? Nie można być jednocześnie żarliwym Patriotą, a zarazem wstydzić się swej dumy z Polski, bo to może komuś tam się nie spodobać. Nawet nie wolno takiego unikania uzasadniać dyplomacją! Albo jest się dumnym Polakiem! Albo tylko takiego udaje, a to już jest hipokryzją.

Polacy w znakomitej większości oczekują bardziej zdecydowanego działania na wszelkich frontach działania. Zaprzestania finansowania szkodliwych działań różnych jawnie nam wrogich NGO-sów. Jak można finansować coś takiego jak Polin? Czy Belsat? Który nawet nie spełnia swej roli z powodu znikomego zainteresowania? A czemu to zainteresowanie jest tak małe?

Znalezione obrazy dla zapytania romaszewska twitter

Taki dysonans w rozpoznawaniu rzeczywistych potrzeb społecznych co do kierunków rozwijania świadomości społecznej dziwi. Polacy instynktownie wyczuwają że ktoś chce ich wyrolować, dotując coś co przeczy zdrowemu rozsądkowi. Daleki jestem od cenzury, lecz w żadnym razie nie popieram rozdawania dotacji państwowych, tylko dla tego aby uszczęśliwiać środowiska jawnie nam wrogie. bo może zmienią zdanie i już nie będą nas oczerniać. Praktyka pokazuje coś całkiem przeciwnego.

https://twitter.com/DariuszMatecki/status/974994084036272130

Jakie z tego wypływają wnioski?

Od czasu zdobycia władzy PiS zrobił dużo więcej dobrego przez dwa lata niż PO i PSL  przez dwie kadencje. Jednakże widać iż  jak każda partia składająca się z różnych osobowości popełnia błędy. Rzecz w tym aby mieć świadomość swej niedoskonałości, aby mieć też odwagę do samokrytyki i naprawy szkód wyrządzonych poprzez złe rozpoznanie sytuacji. Polacy pokładają w partii Kaczyńskiego bardzo duże zaufanie. Głupio było by taki kapitał zmarnować. Zwłaszcza gdy się ulega podszeptom zakamuflowanej lewej strony.

I na koniec taki rodzynek!

 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj komentarze!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments