Zaznacz stronę
Spread the love

Prezenty bywają różne…

Jedne są bardziej udane, inne mniej, zdarzają się i takie które są wręcz z radością oczekiwane.Jak również te których wolelibyśmy uniknąć, tak bardzo są nietrafione. Takim bardzo nietrafionym, delikatnie mówiąc prezentem, było weto prezydenta do ustawy degradacyjnej. Cokolwiek prezydent chciał tym osiągnąć, to trafił kulą w płot. Już samo uzasadnienie jest dęte niczym balonik sylwestrowy. On przecież był informowany na bieżąco o postępach prac nad ustawą. I wcale nie zgłaszał żadnych większych obiekcji gdy ją tworzono. Tym bardziej przypomina to jego dziwne zachowanie z czasów sławetnego weta do reformy sądownictwa. Wtedy też wzbudził ambiwalentne uczucia u swych wyborców. Co więcej dla opozycji przed wetem był zaledwie Adrianem z ,,Ucha Prezesa” Tuż po wecie ledwie na kilka dni wystarczyło tego niby szacunku, aby był też prezydentem dla opozycji. Szybko znów stał się Adrianem, najwyraźniej PAD nie wyniósł nauki z tego wydarzenia.

Zapomniał że dla jego wyborców nie liczy się opinia jego przeciwników. Liczy się to czy On spełnia oczekiwania wyborców. Być może przyczyna tkwi gdzie indziej. Prezydent ma swoistą słabość do osób z pewną niezbyt dobrą manierą, np Panie Romaszewskie, czy innymi autorytetami  rodem z dawno padłej Unii Wolności. Niestety Skażenie manierą tamtej złej szkoły odbija się na wszystkim czkawką aż do dziś. Gdy na początku słuchano głosu wyborców, gdy stawiano jasno tamę pragnieniom elit rodem z Magdalenki. Wtedy mieliśmy poczucie że wszystko się dobrze toczy. Nawet nie oczekiwałem że wszelkie działania muszą być prowadzone natychmiast. Ba, byłem przygotowany na swoistą kolejność zdarzeń, że ta przebudowa Polski pod hasłem Dobrej zmiany, jest prowadzona z rozsądkiem i pewnością, tak jak to być powinno. Tymczasem mechanizm zaczyna zgrzytać. Totalna zyskuje kolejne oddechy, to nic że jest bita kolejnymi odsłonami afer. Zaczyna powoli przybywać wątpiących w Dobrą Zmianę. Za jaką cenę? Po co takie cyrki z wetami do szczególnie istotnych ustaw?

https://twitter.com/to_prim/status/982851511154892801

Czy to przypadkiem nie jest dzwonek alarmowy? Czy to nie oznacza że ktoś w końcu znalazł klucz do umysłu prezydenta? Co takiego na niego mają? Że jest gotów stanąć wbrew wyborcom?

http://www.tysol.pl/a17656–VIDEO-Gadowski-PiS-traci-poparcie-bo-ulega-ws-roszczen-zydowskich

Takie to otrzymaliśmy Prezenty na święta Wielkanocne, że nie można wyjść z zadziwienia. Obawiam się że coś złego dzieje się w pałacu prezydenckim, całkiem jakby tam krążyły złe moce… Przekleństwo  Okrągłego stołu w połączeniu z duchami Geremka i Mazowieckiego? Co więcej, Prezydent traci już bardzo w oczach twardego elektoratu, co wyraźnie

Teraz dla odmiany napiszę o tej lepszej kategorii jaką są Prezenty, które przytrafiają się aferałom.

Takie co to nagle ucinają ludziom powszechnie znanym sporą część nazwiska po pierwszej jego literze… Przykładem niech będzie eks minister Jacek K.

Znalezione obrazy dla zapytania jacek kapica twitter

Jakież to jest piękne, chodzi sobie gość po Sejmie i telewizjach, Jego nazwisko jest tam czasem wymawiane w sposób bardzo wazeliniarski i nagle trach!!! Teraz zostało mu samo ,,K” Albo inna literka innemu takiemu celebrycie, o tęczowym rodowodem co to lubił sobie harem dla własnej przyjemności budować.

Znalezione obrazy dla zapytania afera w IMGW

Lecz to nie niewiasty były tam towarem lecz panowie całkiem mu oddani. O tak, całkiem musieli być oddani, inaczej byli z posady wykopani.

https://www.tvp.info/36566368/prywatny-folwark-dyrektora-gigantyczna-afera-w-imgw

Prawda że uroczo? Co do tego pierwszego Jacka K. To jego, póki co krótka przygoda z pozbawieniem wolności, mimo wszystko wzbudziła zastanawiająco wielką panikę w PO. Nawet sam Tusk zabrał głos wyrażając swe poparcie dla aresztanta. Choć bardziej to wyglądało na przypomnienie o pewnej mafijnej tradycji, o ,,Omercie” Ciekawe czy to zadziała jak wezmą w obroty i zaoferują wyrok na długie lata bez odwołania. Chyba że indagowany wejdzie w rolę kanarka i wyśpiewa to co wie? Sądzę również że takich powiązanych z polityką, delikwentów z literką zamiast pełnego nazwiska będzie nam przybywać coraz szybciej. Śledztwa się toczą powoli i nieubłaganie, co musi skutkować kolejnymi zatrzymaniami. Za dwa lata co niektórym skończą się immunitety, więc nie bardzo będą mieli się za czym schronić, choć na taki czas na jaki pozwoli przeprowadzenie procedury odebrania ochrony z powodu bycia posłem.

Bywają też bardzo udane Prezenty

Czasem nawet Totalna może nam dać coś dobrego. Tak! Nawet im się ta sztuka udaje! Trochę to jednak dziwne że za każdym razem to Oni na tym tracą, ale nie mam zamiaru narzekać na to co dobre. Otóż wymyślili sobie że objadą Polskę swym konwojem Wstydu.

https://www.tysol.pl/a17740-Pawel-Kukiz-Ile-kosztowaly-konwoje-wstydu-i-skad-pochodzily-pieniadze-

Że udowodnią iż PiS nadużywa władzy biorąc nagrody i je rozdając. Otóż gdyby podsumować skuteczność i dotrzymywanie obietnic danych wyborcom, to nagrody były tylko skromną przystawką do naprawdę ciężkiej pracy gabinetu Premier Beaty Szydło. Pomijając procedury że nie mamy naprawdę niezależnego ciała do przyznawania w/w. Sądzę że w porównaniu do tego co robiła PO z PSL mamy do czynienia z przesadną wręcz skromnością. Nagrody są motywacją do cięższej pracy, powinny być powiązane z wynikami i z oczekiwaniami co do przyszłych działań. Czyli im lepiej tym więcej na koncie. Tak jak w zdrowej gospodarce. Nikt nie powinien się wstydzić słusznie zarobionych pieniędzy, ani nagród za zaangażowanie w dobre projekty. Kto powiedział że polityk musi dziadować? Chyba ten który lubi brać pod stołem. Zdecydowanie lepiej nagradzać dobrą płacą za efekty, niż udawać że każdy się odda pracy za kiepskie wypłaty, Bo to służba! A i owszem to służba, ale musi też mieć system motywacji dostosowany do ponoszonej odpowiedzialności. Lepiej zapłacić oficjalnie konkretne pieniądze, niż potem się zastanawiać czy nie można było znaleźć kogoś lepszego na to miejsce za tak mizerną pensję. Nie mówię tu o jakiś kosmosie, lecz o rozsądnym wyważeniu pensji. Więc gdy mowa o dobrym prezencie od opozycji, to mam na myśli iż Oni zapominając o swym rozpasaniu, de facto mogą się przyczynić do dobrego uregulowania tych kwestii. Gdzie można zakończyć erę uznaniowości, wiążąc wypłaty z efektami pracy.

https://dorzeczy.pl/kraj/60947/Rzecznik-PiS-Beda-konsekwencje-dla-tych-ktorzy-nie-zwroca-nagrod.html

Prezes Kaczyński dość radykalnym zarządzeniem ucina wszelkie dywagacje w tym temacie.

Zarządził iż wszyscy muszą oddać swe nagrody, oraz obniżkę pensji poselskich o 20%. Co wcale nie uciszyło totalnej opozycji, wręcz ją jeszcze bardziej rozjuszyło. No bo jakże to tak? To Oni wołali o pohamowanie rozpasanego wydawania pieniędzy przez PiS, A  Kaczyński nie dość że natychmiast zareagował, to za bardzo się rozpędził i obciął też im! A to już się przecież nie godzi! To nie tak miało być!!!

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania Memy o opozycji

 


Spread the love