Polityka na słupa

  • by

Od czasu przegranych przez obecną totalną opozycję wyborów, obserwuję ciekawe zjawisko w Polskiej polityce. Pewna część znanych, oraz mniej znanych polityków, zachowuje się dość jednoznacznie, całkiem jakby byli agentami obcych rządów i korporacji. Jednakże takie dosłowne określenie wydało by na nich wyrok ostateczny. Że są zwyczajnie zdrajcami. Być może są, ale tego bez wyroku sądu, nie da się bezpiecznie powiedzieć. Ale czy na pewno możemy użyć takiego określenia wobec dużej grupy parlamentarzystów? Dawniej takich służących obcym siłom, określano mianem Targowicy, teraz pasuje inne określenie, też trafne. Słup polityczny,  tu posiłkując się definicją słupa z Wikipedii;

Słup – osoba fizyczna użyta przez przestępców podczas dokonywania oszustw gospodarczych.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Słup_(prawo)

Widzimy iż to pojęcie prawne, jasno i klarownie opisuje to specyficzne zjawisko.

Czym jest słup polityczny?

To w zasadzie jest prawie identyczna sytuacja, tylko trzeba zastąpić przestępców, obcymi agentami wywiadu, a organizacje przestępcze innymi rządami. Zaś osobę fizyczną zastępuje polityk i jego partia, co widać szczególnie ostro po zachowaniu się całej formacji.  Tu przykładem świeci Platforma, oraz wielu jej parlamentarzystów, którzy usadowieni tak w Sejmie, jak i w Parlamencie Europejskim, zachowują się w sposób silnie sugerujący iż są w rzeczywistości właśnie takim słupem. W PE pośrednim dowodem na bycie słupem, jest ta szczególna ochrona przed ponoszeniem odpowiedzialności za słowa wobec Polski,  także wobec jej demokratycznie wybranej władzy.

Tymczasem w kraju jest usilne promowanie przez takie słupy gorszej pozycji politycznej wobec Brukseli i Izraela. To jest w zasadzie bardzo zadziwiające zachowanie, ponieważ mimo pikujących notowań, nadal partie służebne nie zmieniają retoryki. A wręcz jeszcze ją nasilają, tak nie zachowuje się żadna szanująca się partia na świecie! W normalnej partii, nastąpiła by korekta narracji i natychmiastowa zmiana linii politycznej partii, bo naturalnym odruchem jest chęć pozyskiwania nowych wyborców.

Tymczasem tak PO jak i N wraz z wtórującym im PSL zachowują się irracjonalnie. Tutaj już trudno odsunąć od nich to podejrzenie, iż są w rzeczywistości słupami politycznymi, nawet nie liczą się z tym iż takie zachowanie niszczy im jakąkolwiek wiarygodność. Być może ta świadomość, że jest się Kamikadze politycznym, sprawia iż są już tak bardzo zafiksowani na tym co czynią.  Że jest im de facto już to obojętne, więc stosują taktykę spalonej ziemi, chcą zniszczyć tak dużo jak to tylko możliwe.  Kto więc ma nad nimi tak ogromną władzę, że są w stanie bezkrytycznie popełnić samobójstwo polityczne? W dodatku pociągając za sobą cały kraj?  Jakie haki są na nich w Brukseli, Berlinie, W Paryżu czy w Tel Awiwie?

Wnioski?

Nasuwa się taki wniosek, obserwujmy wnikliwie polityków i zapamiętujmy co robią, oraz co mówią.  Jakie nowe ugrupowania tworzą.  Aby nie wybierać słupów obcych rządów do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj komentarze!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments