Zaznacz stronę
Spread the love

To mój pierwszy wpis po przerwie na długi weekend majowy.

Przerwa się przeciągnęła bo z samego pisania nie da się kupić podstawowych produktów w sklepie… A w tym czasie bardzo wiele się wydarzyło, sprawa Alfie Evansa, kolejne odsłony protestu niepełnosprawnych ale sponsorowanych przez opozycję zażartych w swym proteście pupilków totalnej. Sprawa pomnika Katyńskiego i walka z prowokatorem Fulopem, nieszczęśliwie na stanowisku burmistrza Kolejna aresztowania grubych ryb i wiele innych spraw. Jakie mam stanowisko wobec tych spraw nie muszę nikomu tłumaczyć, wystarczy prześledzić co pisałem na twitterze.

Dziś więc zajmę się trzema różnymi sprawami, takimi które dziś zajmują opinię społeczną, ale i nie tylko od tej strony. A więc do dzieła!

Pierwsza sprawa, to nieustający protest niepełnosprawnych

Wciąż nieustający ponieważ inspirowany oraz podżegany z zewnątrz. Czego nawet nie potrzeba udowadniać, ponieważ same jego uczestniczki w dość zabawny sposób dowiodły.

Nigdy bym nawet nie przypuszczał ze opozycja pójdzie na tak chamską zagrywkę i wykorzysta do swych celów ludzi nieszczęśliwych, pokrzywdzonych przez los. Po często ciężkich przejściach, lub nie potrafiących nawet rozpoznać w jakiej to sytuacji ich postawiono i jak ich zmanipulowano. W czym ma swój udział posłanka Joanna Scheuring Wielgus teraz już poza Nowoczesną. Na początku protest miał sens, przez tyle lat mało kto pamiętał aby i im pomóc w dostępie do świadczeń na poziomie rozwiniętego kraju, w szybszym i szerszym dostępie do rehabilitacji czy badań. I tak po krótkich negocjacjach się stało, Ta prawdziwie rozsądna część środowiska po uzyskaniu tego co chciała, podziękowała podpisała porozumienie i zakończyła protest, tym samym narażając się na gwałtowne ataki ze strony tej pozostałej reszty pod wodzą Iwony Hartwig. Tutaj więc dotykamy sedna problemu, Pani Iwona bowiem pochodzi z Torunia i ma tam jedynkę na liście wyborczej do samorządu z ramienia PO. Do podgrzania atmosfery wykorzystuje się też znane osoby, a to kombatantkę, a to znów Ochojską. nawet Wałęsa obiecuje im swe wsparcie. Słowem wariaci wpadli na pomysł jak zrobić z Sejmu cyrk i występują w roli małp.Stwierdzam że w PiSie brakuje odważnego pogromcy tych ,,bestii” który by je zagonił z powrotem do klatek. Chyba że ten rwetes na coś się przydaje, coś ważniejszego przykrywa, o czym dowiemy się później widząc jak totalni chodzą niczym ogłupiali. Któż to raczy wiedzieć?

Druga sprawa to miłosne gniazdko Gawłowskiego

Oraz reakcja posłów opozycji na pytanie co na ten temat maja do powiedzenia przez redaktora Rachonia. Tak solidarnego zerwania się z foteli dawno nie widziałem, Panowie zarzucili kłamstwo i oszczerstwo, a tymczasem wiadomość jednak była potwierdzona. Chodzą w internecie też teorie iż Gawłowski mógł co poniektórych ponagrywać w niezbyt oskarowych rolach. A gdzie trzyma kolekcję? Wielu by to chciało wiedzieć, czy to prawda czy nie, to już rzecz tych co tam się oddawali Erosowi we władanie. Teraz to żaden z kumpli Staszka władcy gniazdka miłości  nie może być pewien co On tam na niego ma. Więc jedyna opcja to ratować! Choćby za cenę pośmiewiska i utraty godności własnej. Bo inaczej…

Z tego oto przykładu wynika że PO to partia gangsterów, sutenerów i aferałów. Kogo by ABW czy CBA nie wzięła na warsztat, to wyłażą na światło dzienne bardzo brzydkie sprawki. Schetyna i reszta maja pokerowe miny, ale blefowanie coś słabo im wychodzi. Co i rusz ktoś idzie oglądać słońce w kratkę, więc program ,,Cela+” nabiera rozpędu.Ciekawe jak tam obstawiaja bukmacherzy następne nazwiska? I jak długą listę stworzyli.

Trzecia sprawa to bylejakość prawa i standardów w samorządach.

Czego dowodem jest awaria przepompowni w Gdańsku. Niby banalna sprawa, ponoć dwa krótkie zaniki napięcia i cały zakład leży na łopatkach.

Co więcej o awarię SAR Neptun oskarża Energę. Tymczasem tu ewidentnie odbija się bylejakość inwestycyjna, przecież Tam nie było właściwych zabezpieczeń! Gdyby były do awarii by nie doszło, Że niby to wina niedoświadczonego pracownika, w takim co za idiota rezygnuje z automatycznych zabezpieczeń na rzecz niepewnej niewyszkolonej ludzkiej ręki? Teraz gdy technika zabezpieczeń jest tak powszechnie dostępna. Przyczyna jest prosta, żerowanie na przetargach i kombinowanie nad oszczędnościami za wszelką cenę, na tym na czym nie powinno się oszczędzać, pakując w infrastrukturę najtańszy badziew, zamiast przyzwoitego towaru. Ale wtedy koledzy by nie zarobili, ani nie mieli by się czym odwdzięczyć. Nie wszędzie tak jest, ale taka jest mentalność sporej części samorządowców. W dodatku tacy siedzą już po kilka kadencji na stolcach Miejskich czy Gminnych, oraz wcale nie mają zamiaru odejść. Albo już muszą odejść, lecz podrzucają swe kukułcze jaja, jak HGW w Warszawie podrzuca Trzaskowskiego. Dlatego bardzo ważne jest aby wyborcy uważnie sprawdzali na kogo głosują, Czy ta osoba jest godna zaufania? Czy przypadkiem nie jest to kontynuacja starej kliki, jak to często w Polsce Gminnej się nadal zdarza

Betonowa Gmina – Układ zamknięty… na stałe?

Tak na podsumowanie

Czekam kiedy totalni ogłoszą że wszelkie klęski jakich doznają Polacy z ich własnej obecnej opozycji winy, są karą Boską za wybór PiSu przez ogłupiałe społeczeństwo. Ponoć Biskup Pieronek już zanosi modły błagalne aby Pan zesłał gromy. Jest jednak takie powiedzenie ,,jak dobry Bóg chce kogoś pokarać, to mu rozum odbiera” Czy teraz widzicie czemu totalni nagle tak zgłupieli?


Spread the love