Idzie wiosna!

Kalendarz ma różne oblicza. Ma oblicze typowo astronomiczne, gdy patrzymy na daty i związane z nimi pory roku. Jest też z tym związany kalendarz biologiczny, związany warunkami przyrodniczymi. I wreszcie mamy kalendarz polityczny, związany z pracami rządu RP i wyborami do samorządów oraz sejmu.
Tak więc, wiosna idzie, a co zatem będzie cieplej, Paniom przybędzie rumieńców i ubędzie tu i ówdzie odzienia. Panowie zaczną błądzić niby nieświadomie za nimi wzrokiem… Właśnie, a co jeśli to będzie nawiedzona feminazistka? Znów będą oskarżenia o molestowanie, seksizm i szowinizm w męskim wydaniu. Ktoś powie że te feminazistki są w określonym typie urody.  No właśnie, Ale czy wszystkie?  Nawet patrząc pożądliwie na swą żonę, można zostać zbesztanym za mizoginię. Ale panowie bądźmy dobrej myśli, feminazistki robią więcej szumu niż mają możliwości, ku zniszczeniu naszego bezecnego męskiego rodu.  😉
Idzie wiosna w polityce… Znów zacznie się sezon na reformy reform,  kolejni politycy pożegnają się z wolnością, a inni z urzędami. Pierwsi z powodu wyroków. inni być może z powodu dymisji lub też z powodu innego, np. gdy powiedzą o jedno słowo zbyt dużo. Bo wiosna to czas gdy hormony buzują powodując stan podniecenia ponad miarę. A gdy emocje napędzane tym paliwem przejmują władzę nad umysłem. To w końcu ktoś musi coś chlapnąć do mediów co się może bardzo nie spodobać szefostwu.
Nadchodzi wiosna, kalendarzowa. Ale i ta jest związana z aspektem przyrodniczo politycznym, przyrodniczym bo póki mróz trzyma, to i smogiem nas straszą, a politycznym, ponieważ rząd musi wykombinować jak by tu wymsknąć się spod siekiery Brukselskiej. którą eurokraci dali do naostrzenia poprzedniej koalicji. Słowem muszą szybko przegłosować ustawę anty smogową oraz związany z tym program dociepleń domów, a także wymiany starych pieców kopciuchów, na nowe kategorii piątej.  Pomijając nawet aspekt finansowy tego programu, to zadanie z kategorii mało prawdopodobnych do zrealizowania. Spora część właścicieli nawet z dofinansowaniem, jest na to zbyt biedna. Ale czy w rządzie mają na to jakiś rozsądny pomysł?
W końcu jednak nadejdzie wiosna, zakwitną pierwsze kwiaty, zaczną bzykać komary oraz świergotać na drzewach ptaki. Rolnicy pojawią się na polach by je uprawiać. Jak co roku ta sama rutyna. Czy na pewno? Życie niesie oprócz rutyny, także wiele nowych  wydarzeń. Zaś tak długo jak na planecie ziemi żyją ludzie, tak długo będziemy świadkami nowych interesujących wydarzeń. Przecież jak co roku wiosna idzie!

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj komentarze!
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments